2017 m. birželio 8 d., ketvirtadienis

Seimo nariai Vokietijoje aptarė ES saugumo iššūkius, bendradarbiavimo galimybes ir ateities perspektyvas

2017 m. birželio 6 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo Pirmininko pavaduotoja Irena Šiaulienė (delegacijos vadovė), Tarpparlamentinių ryšių su Vokietijos Federacine Respublika grupės pirmininkas Kęstutis Masiulis ir šios grupės narė Virginija Vingrienė gegužės 30 – birželio 3 dienomis lankėsi Vokietijoje.
Susitikime su Vokietijos Bundestago pirmininko pavaduotoja Ėdelhard Bulman (Edelgard Bulmahn) Seimo Pirmininko pavaduotoja I. Šiaulienė pabrėžė puikų Lietuvos bendradarbiavimą su Vokietijos, jos žemių parlamentais ir Lietuvos piliečių labai vertinamą Vokietijos indėlį užtikrinant Lietuvos ir Europos Sąjungos saugumą.
Bundestago vicepirmininkės teigimu, skaitmeninėje darbotvarkėje pavyzdžiu laikomos Baltijos valstybės kartu su Vokietija turėtų duoti impulsą visos ES bendradarbiavimui.
Diskusijoje su Užsienio reikalų ministerijos atstovais Seimo delegacijos vadovė pabrėžė, kad Lietuva siekia vieningos, stiprios, su aiškia perspektyva ES ir atsakingai vertina savo saugumo įsipareigojimus. Seimo Tarpparlamentinės ryšių grupės pirmininkas K. Masiulis pastebėjo, kad galvojant apie ateitį, valstybių sprendimai turėtų būti vertinami ne vidaus politikos, o geopolitiniu požiūriu.
Vokietijos atstovų teigimu, ES narystė sustiprina šalių pozicijas įveikiant šiandienos iššūkius.  Galima pasidžiaugti, kad Lietuvos ir Vokietijos požiūriai daugeliu klausimų labai panašūs. Tokios nuomonės laikėsi pokalbiuose su Seimo delegacija dalyvavę Bundestago parlamentinių ryšių su Baltijos valstybėmis grupės pirmininkas Aloisas Karlas (Alois Karl), kiti susitikimų dalyviai.
Vokietijos ūkio ir energetikos ministerijos parlamentinis sekretorius Uvė Bekmajeris (Uwe Beckmeyer) pabrėžė tikslingą Vokietijos paramą mažoms ir vidutinėms įmonėms, energijos taupymą, energijos gamybos iš atsinaujinančių šaltinių konkurencinį pranašumą prieš konvencinę energetiką, siekį išnaudoti vėjo ir saulės energetikos galimybes, įstatyme numatytą įpareigojimą įmonėms mokėti už atominių atliekų saugojimą. Atsakydamas į Seimo nario K. Masiulio klausimą apie NORD STREAM-2 projekto ekonominį nepagrįstumą, U. Bekmajeris įvertino jį kaip įmonių susitarimą, tačiau pabrėžė Vokietijos reikalavimą, kad dujų tiekimas Ukrainai būtų užtikrintas.
Bundestago Aplinkos, gamtos apsaugos ir reaktorių saugumo komiteto pirmininkė Berbel Hion (Bärbel Höhn) pasisakė už energetikos vystymą, orientuotą į energijos gamybą iš atsinaujinančių šaltinių, gamybos efektyvumą, atsakingą atliekų politiką.
Seimo narė V. Vingrienė akcentavo, kad Vokietija yra viena iš lyderių energijos gamyboje iš atsinaujinančių šaltinių ir Lietuvai labai naudinga Vokietijos patirtis aplinkos bei gamtos apsaugoje.
Seimo delegacija susitikime pareiškė susirūpinimą dėl pažeidžiant tarptautinius reikalavimus statomos Astravo AE prie ES sienos. Delegacijos vadovės I. Šiaulienės teigimu, Lietuva siekia įsijungti į  kontinentinės Europos elektros tinklus, pasisako už saugią energetiką ir sąžiningą konkurenciją energetikos rinkoje.
Vokietijos maisto ir žemės ūkio ministerijos parlamentinė valstybės sekretorė dr. Marija Flaksbart (Maria Flachsbarth) pastebėjo, kad artėjant Bundestago rinkimams maisto, žemės ūkio temos yra vienos aktualiausių. Parlamentinė valstybės sekretorė pareiškė optimistinį įsitikinimą, kad iš ES pasitraukus Jungtinei Karalystei, žemės ūkio plėtra dėl to nenukentės.
Bundestago parlamentinių ryšių su Baltijos valstybėmis grupės pirmininko A. Karlo kvietimu Seimo delegacija apsilankė Noimarkte (Bavarijos žemė), susipažino su sėkminga 40 000 gyventojų miesto socialine ir ekonomine plėtra. Seimo nariams buvo pristatyta decentralizuota prieglobsčio sistema, kuri sukurta tam, kad prieglobstį gavusieji asmenys suprastų šalies tradicijas, išmoktų kalbą, gautų išsilavinimą, darbą ir taip būtų sukurtos prielaidos sėkmingai integruotis į visuomenę.

Parengė Jolita Siriūtė,
Tarptautinių ryšių skyriaus
Tarptautinio bendradarbiavimo poskyrio vyriausioji specialistė
Tel. (8 5) 239 6218, el. p. jolita.siriute@lrs.lt

Šaltinis: http://www.lrs.lt/sip/portal.show?p_r=119&p_k=1&p_t=173869
Sekite Virginijos Vingrienės Facebook paskyrą: https://www.facebook.com/vvingriene/.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą