2017 m. kovo 30 d., ketvirtadienis

Valstybinius miškus norima priskirti strateginės svarbos neprivatizuojamiems objektams

Seimo narės Virginijos Vingrienės 2017 m. kovo 30 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo Aplinkos  apsaugos komiteto narė „valstietė“ Virginija Vingrienė kartu su „tvarkiečiu“ Remigijumi Žemaitaičiu įregistravo pataisą dėl planuojamos įkurti vienos įmonės „Lietuvos valstybiniai miškai“ įtraukimo į strateginę reikšmę nacionaliniam saugumui turinčių įmonių sąrašą. Taip įmonei bus suteiktas neprivatizuojamos įmonės statusas.
Pasak V. Vingrienės, šiomis pataisomis bus įtvirtintas žadėtas saugiklis, užkertantis galimybę nueiti Latvijos keliu, kai nepasiteisinus skubios reformos lūkesčiams, būtų pasirenkamas privatizavimo arba koncesijos kelias.
„ Juo labiau, kad peržiūrėjus patį Miškų įstatymą, jame įžvelgiame gausybę spragų, kuriomis pasinaudojus labai lengvai būtų galima sulaukti skaudžių ir negrįžtamų pasekmių“, – sako Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos narė.
Teikiamu įstatymo projektu parlamentarai neprieštarauja vienos įmonės idėjai, bet mano, kad tinkamiausias kelias šiuo atveju – akcinės bendrovės statusas. Jų teigimu, tai  būtų racionaliausias sprendimas ir stiprus saugiklis išlaikant valstybinius miškus valstybės rankose, nepadarant žalos  visuomenei, o gaunant iš jos maksimalią naudą ir ne vien tik finansine išraiška.
Projektą  planuojama siūlyti įtraukti į artimiausio Seimo plenarinio posėdžio darbotvarkę.
Parlamentarė V. Vingrienė artimiausiu metu žada registruoti pasiūlymus dėl Miškų įstatymo pakeitimo, kur bus išbraukta dabar esanti galimybė valstybinių miškų valdytojais tapti ir kitiems juridiniams asmenims. Bus įvardyta, kad tokiais valdytojais gali būti tik urėdijos, valstybinio rezervato, nacionalinio parko direkcija, savivaldybė, valstybės ar savivaldybių institucijos arba jų struktūriniai padaliniai.
 
Daugiau informacijos:
Seimo Aplinkos apsaugos komiteto narė Virginija Vingrienė
Tel. nr.: +370 669 42159; +370 610 67245
El. p.: virginija.vingrienė@lrs.lt


Sekite Virginijos Vingrienės Facebook paskyrą: https://www.facebook.com/vvingriene/.

2017 m. kovo 29 d., trečiadienis



LŽ diskusija apie pastaruoju metu ypač daug aistrų keliančią urėdijų reformą: „Kokia turėtų būti urėdijų reforma?“
Diskusijoje ieškoma atsakymų į klausimus: Kodėl reforma tokia skubota? Kodėl neatlikta kaštų ir naudos analizė? Kiek naudos valstybė gaus po reformos? Kas laukia miškų urėdijų darbuotojų? Kur žadėti saugikliai? Kaip vyksta derybų procesas su Federacija? Kodėl niekas netiria reformos rengėjų galimų korupcinių ryšių? Kieno interesai slypi už reformos?
Diskusijoje dalyvauja Europos Parlamento narys Valentinas Mazuronis, Lietuvos miško ir miško pramonės darbuotojų profesinių sąjungų federacijos pirmininkė Inga Ruginienė, VĮ Kauno miškų urėdijos urėdas Saulius Lazauskas, LR Seimo pirmininko patarėjas dr. Albinas Tebėra, Lietuvos žaliųjų judėjimo pirmininkas Rimantas Braziulis ir Seimo aplinkos apsaugos komiteto narė Virginija Vingrienė.




Diskusiją išklausyti ir peržiūrėti jos vaizdo įrašą galite adresu http://lzinios.lt/lzinios/Lietuva/diskusija-kokia-turetu-buti-urediju-reforma-/241125.



Sekite Virginijos Vingrienės Facebook paskyrą: https://www.facebook.com/vvingriene/.

2017 m. kovo 26 d., sekmadienis

Prabėgo dar viena itin darbinga ir ekologiniais spemdimais turtinga savaitė, prasidėjusi Pasaulinės žemės dienos minėjimo renginiais ir nacionaline konferencija-diskusija valstybinių miškų ir miškininkystės ateities vizijos klausimais. Džiaugiuosi, kad daug energijos ir darbo pareikalavęs renginys, įvykęs po ilgų ir sudėtingų diskusijų, pasiekė savo tikslą - pagaliau įsiklausyta į išsakytus visų pusių argumentus. Panašu, kad eisime visoms pusėms naudingų kompromisų link. Juk ši reforma palies ne vien miškininkų bendruomenes ir regionus, bet ir ženklią visuomės dalį. Juo labiau, kad su miškais mus sieja ne vien ekonominės naudos aspektai: tai ir vaizdas už lango, ir emocinė aplinka ir galimybė praleisti laiką gamtoje ilsintis, semiantis jėgų, sveikatingumo, įkvėpimo, renkant miško gėrybes ir t.t.
Manau, kad mūsų šaunios komandos darbas viršijo ne tik mūsų pačių lūkesčius. Ačiū visiems mano kolegoms, prisidėjusiems savo darbais, dalyvavusiems iniciatyvoje, išsakiusiems idėjas, palaikymo mintis, o taip pat ir kritiką. Tikėkimės, kad tai taps pirmu žingsniu naudos visuomenei link. Svarbu, kad supratome vieni kitus, suvokėme problemos esmę, taisome klaidas, einame teisingų pokyčių ir tobulėjimo link. Beje, tą pačią kovo 20-ąją valdančioji koalicija taip pat susitarė miškų reformos klausimais.
Savaitė buvo kupina kitų ekologinių įvykių: pristatyti ir aptarti EK komunikatai žiedinės ekonomikos ir atliekų panaudojimo energetikai klausimais, suderinti pasiūlymai dėl Poveikio aplinkai vertinimo įstatymo pakeitimų, išklausytos įdomios iniciatyvos ir idėjos, skinančios kelius reikalingiems sprendimams aplinkosaugos klausimais. Taip pat įvyko diskusija klimato kaitos tematika, kurios metu pristačiau idėjas kaip mūsų Parlamentas gali prisidėti stabdant klimato kaitą ir mažinant šio pražūtingo proceso padarinius. Savaitės pabaigą vainikavo "60+" ženklą nupiešusi degančių žvakučių jūra Katedros aikštėje, solidarizuojantis su viso Pasaulio geros valios žmonėmis, jungiantis prie Pasaulinės ekologinės iniciatyvos "Žemės valanda" akcijos. Jos tikslas, pakviesti visus vienai valandai išjungus šviesas susimąstyti apie mūsų Planetai gresiančius klimato kaitos padarinius, ir pagalvoti kuo kiekvienas galime prisidėti, mažindami taršos pėdsakus savo kasdieniniuose veiksmuose.
Produktyviai savaitei einat į pabaigą, metas atsipūsti ir ruoštis naujiems kitos savaitės iššūkiams. 

2017 m. kovo 22 d., trečiadienis


Jau seniai galvoju inicijuoti antimobingo įstatymo projektą, ir tą esu tvirtai pasiryžusi padaryti. Tai vienas iš mano, kaip Seimo narės, esminių siekių, užsibrėžtų pasukus politikos keliu. Laikau tai prioritetiniu reikalu, me mažiau svarbiu nei valstybinių miškų išsaugojimas, atliekų sektoriaus problemų sprendimas, ar kitų aplinkosaugos ir dirvožemio apsaugos aspektų tobulinimas.
Smurtas privalo būti uždraustas ne tik prieš vaikus ir artimoje aplinkoje apskritai, bet ir darbo sektoriuje. Žmogus turi jaustis psichologiškai ir fiziškai saugus kiekvieną savo gyvenimo minutę, o darbe praleidžiame mažiausiai po 8 val. kiekvieną darbo dieną. Negana to, puiki, draugiška ir įkvepianti darbo aplinka ženkliai paskatina darbo produktyvumą. Muštras, ar juo labiau psichologinis smurtas, labai stipriai kenkia darbuotojų motyvacijai, todėl turime labai rimtai susimąstyti šiuo klausimu, pripažinti esančią problemą, ir galiausiai pasimokyti iš kitų šalių patirties sprendžiant tai. Metas naujam ir plačiam požiūriui tiek darbo rinkoje, tiek politikos sektoriuje.
Sekite Virginijos Vingrienės Facebook paskyrą: https://www.facebook.com/vvingriene/.

2017 m. kovo 20 d., pirmadienis

Įvyko Virginijos Vingrienės organizuota nacionalinė konferencija "Lietuvos valstybinių miškų ir miškininkystės ateities vizija"

Kovo 20 d., minint tarptautinę žemės dieną, Lietuvos Respublikos Seime įvyko Seimo narės Virginijos Vingrienės organizuota nacionalinė konferencija "Lietuvos valstybinių miškų ir miškininkystės ateities vizija".

Konferencijos dalyvių gretose buvo galima pamatyti Seimo narius, urėdijų girininkus iš visos Lietuvos, medienos pramonės atstovų ir žingeidžių studentų. Pranešimus skaitė mokslininkai, ekspertai ir valstybinių institucijų atstovai.


Konferencijos vaizdo įrašus galite pažiūrėti čia:
Pirma dalis: https://www.youtube.com/watch?v=pNR1tdMmeDE
Antra dalis: https://www.youtube.com/watch?v=IYrV7X-2iSI
Trečia dalis: https://www.youtube.com/watch?v=NDQv9ewgSc4
Spaudos konferencija: https://www.youtube.com/watch?v=_ImmdgxcCPM

Konferencijoje buvo svarstyta rezoliucija, kurios tekstas pateikiamas žemiau.




NACIONALINĖS KONFERENCIJOS


LIETUVOS VALSTYBINIŲ MIŠKŲ IR MIŠKININKYSTĖS ATEITIES VIZIJA


R E Z O L I U C I J A


2017 m. kovo 20 d.


Lietuvos Respublikos Seimas


Gedimino pr. 53,  Vilnius
 
Įvertindami Lietuvos svarbiausio turto – miško – reikšmę Lietuvos visuomenei, gamtai ir šalies ekonomikai, pritardami pažangos ir progreso pokyčių būtinumui, tačiau giliai susirūpinę dėl planuojamos valstybinių miškų valdymo reformos skubotumo, kylančio įvairių socialinių grupių nepasitenkinimo dėl pokyčių, tikėtinai sukelsiančių neigiamų pasekmių, kreipiamės į atsakingas šios srities valstybinio valdymo institucijas – Lietuvos Respublikos Vyriausybę ir Aplinkos ministeriją.
Prašome, prieš pradedant įgyvendinti pokyčius, parengti detalų valstybinių miškų valdymo reformos planą su išsamiu pokyčių poveikio vertinimu ir neigiamų pasekmių suvaldymo priemonėmis, o planą pristatyti visuomenei bei suinteresuotoms šalims.
Valstybinių miškų valdymo reformos plane privalo būti:
  1. Atlikta kaštų ir naudos analizė;
  2. Atliktas pokyčių socialinio poveikio vertinimas;
  3. Įvertinta pokyčių įtaka regionų darbo rinkai, numatytos priemonės neigiamų pasekmių sumažinimui;
  4. Įvertinta pokyčių įtaką regionų (ypač smulkiajam) verslui, numatytos priemonės smulkiojo verslo interesų užtikrinimui;
  5. Numatytos priemonės, užkardančios monopolinius ar oligopolinius susitarimus miško darbų paslaugų tiekimui ir žaliavos (medienos) įsigijimui;
  6. Nustatyti aiškūs sektoriaus veiklos tikslai ir veiklos rodikliai bei reformos alternatyvos;
  7. Nustatyti privalomi investicijų rodikliai miško atkūrimui, priežiūrai, rekreacijos objektams, biologiniai įvairovei puoselėti, priešgaisrinei miško apsaugai, miško infrastuktūrai;
  8. Įvertinti suinteresuotų šalių – darbuotojų, pramonės, miško rangovų, gamtininkų, savivaldybių, visuomenės ir NVO – lūkesčiai, sudaryta konsultacinė grupė;
  9. Užtikrinti miškininko profesijos perspektyvas ir tobulėjimo sąlygas, taip pat deramą pagarbą miškininkų profesijai;
  10. Parengti įstatymų pataisas, užkertančias bet kokias prielaidas valstybinių miškų privatizavimui ar bet kokiam kitam privataus kapitalo valdymui, naudojimui ar disponavimui.
Nepateikus atsakymų į šiuos klausimus, dabartinis reformos modelis Seime neturėtų būti svarstomas.
Pokyčių sėkmė priklauso nuo tikslų aiškumo, proceso viešumo ir skaidrumo, bei sugebėjimo pasiekti kompromisinį susitarimą.



Sekite Virginijos Vingrienės Facebook paskyrą: https://www.facebook.com/vvingriene/.

2017 m. kovo 17 d., penktadienis

O medienos bosas tuokart sakytų: valstybinių miškų reformos karavanas juda – nelokite šuneliai!

Daugel gyvenimo žvaigždučių (tik nepaniokite čia žopso-popso elementų) regėjusieji ganėtinai gerai žino, jog ateinant demokratiniu keliu vis naujiems valdžios karavanams (ir Seime, ir… –isterijose), tų karavanų vedliai (o ir eiliniai seimūnai), kurie yra naujieji tos srities žygeiviai, savotiškai yra pasmerkti kurį laiką pabūti užribyje, kuris vadinamas nuošale diletantams. Pirmenybių, vadinamų Mamonos arka, dalyviai-profesionalai itin laukia to demokratijos periodo atoslūgio, kai jūra sausumoje ir palieka tuos, kuriuos vadiname diletantais. Jiems greitai po sukaitusia nosimi mamonininkai kiša kaka-kaolino gėrimėlį su spec. ingredientais, kas turėtų sužaidinti geidulį įvairioms reformoms.


Daugiau skaitykite adresu http://zpasaulis.lt/dumu-uzdanga-diletantai/.

Sekite Virginijos Vingrienės Facebook paskyrą: https://www.facebook.com/vvingriene/.

2017 m. kovo 10 d., penktadienis

Minint pasaulinę žemės dieną – nacionalinė konferencija „Lietuvos valstybinių miškų ir miškininkystės ateities vizija"



2017 m. kovo 20 d., 9:30 val. Lietuvos Respublikos Seimo III rūmų konferencijų salėje organizuojama nacionalinė konferencija „Lietuvos valstybinių miškų ir miškininkystės ateities vizija“.


Konferencijos iniciatorės Seimo narės Virginijos Vingrienės teigimu, šios konferencijos tikslas yra ateities miškininkystės ir darbo su mišku vizijos suformavimas. Perspektyvas, įžvalgas ir lūkesčius pristatys Aplinkos ministerijos, miškininkų ir kitų organizacijų bei institucijų atstovai.


Planuojamas konferencijos rezultatas – pozicinės rezoliucijos paskelbimas. Konferencijos metu vėliavos pakėlimu bus minima pasaulinė žemės diena. Konferencijos svečiai taip pat galės aplankyti Švenčionėlių miškų urėdijos miškininkų Jono Barzdėno ir Rimanto Nalivaikos fotografijų parodą.
 
Dalyvavimas atviras. Visiems dalyviams ir konferencijos svečiams būtina išankstinė registracija el. paštu valentinas.zemgulys@lrs.lt arba tel. nr. 8 612 14426.  Prašome nurodyti savo vardą, pavardę, pareigas (arba atstovaujamą organizaciją) ir kontaktinį telefono numerį. Konferencijos dalyvių registravimas uždaromas kovo 17 d., penktadienį, 15:00 val.
 
Kontaktiniai asmenys
Tomas Janušauskis, tel. (8 5) 239 6723, el. p. tomas.janusauskis@lrs.lt
Valentinas Žemgulys, tel. (8 5) 239 6723, el. p. valentinas.zemgulys@lrs.lt


 
RENGINIO PROGRAMA


NACIONALINĖ KONFERENCIJA
LIETUVOS VALSTYBINIŲ MIŠKŲ IR MIŠKININKYSTĖS ATEITIES VIZIJA
 
Konferencijos data ir laikas:
2017 m. kovo 20 d.
10:00-16:00 val.


Konferencijos vieta:
Lietuvos Respublikos Seimas
Gedimino pr. 53, Vilnius
Seimo III rūmų Konferencijų salė


Organizuoja:
Lietuvos Respublikos Seimo Aplinkos apsaugos komitetas
Seimo aplinkos apsaugos komiteto narė Virginija Vingrienė


Programa:
09:30 Dalyvių registracija.
10:00 Konferencijos atidarymas. Sveikinimo žodį taria Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis ir Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas Kęstutis Mažeika.
10:10 Valstybinių miškų reformos gairės ir kompromisų paieška.
Seimo narė Virginija Vingrienė, Aplinkos apsaugos komiteto narė
10:20 Valstybinių miškų valdymo pertvarka: priežastys ir pagrindiniai tikslai.
Aplinkos viceministras Martynas Norbutas
10:35 Miško ištekliai ir jų naudojimas įvairiose šalyse: žvilgsnis į ateities miškininkystę.
Doc. Albinas Tebėra, Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegija
10:55 Smulkių medienos pramonės įmonių lūkesčiai ir veiklos perspektyvos (I).
Audrius Radvilavičius, Miško darbų rangos asociacija atstovas
11:05 Pažangi valstybinių įmonių valdysena ir pridėtinė nepriklausomų valdybų nauda.
Rytis Ambrazevičius, Baltijos korporatyvinio valdymo institutas (BICG) atstovas
11:25 Šiandieniniai valstybinius miškus tvarkančių įmonių ekonominiai ir veiklos rodikliai.
Andrius Vancevičius, Generalinė miškų urėdija
11:40 Pertrauka.
11:50 Žemės dienos minėjimas ir vėliavos iškėlimas.
12:30 Smulkių medienos pramonės įmonių lūkesčiai ir veiklos perspektyvos (II).
Arvydas Urbis, Vakarų Lietuvos medienos perdirbėjų ir eksportuotojų asociacijos valdybos pirmininkas
12:40 Darni miškininkystė: ūkinių miško naudojimo tikslų derinimas su socialiniais ir rekreaciniais tikslais.
Edmundas Greimas, Lietuvos gamtos fondas
12.55 Lietuvos valstybinio miško ūkio plėtros galimybės.
Doc. Marius Kavaliauskas, Aleksandro Stulginskio Universitetas
13.10 Miškų sistemos darbuotojų lūkesčiai valstybinių miškų reformos kontekste.
Inga Ruginienė, Lietuvos miško ir miško pramonės darbuotojų profesinių sąjungų federacijos pirmininkė
13:25 Kavos pertrauka. Švenčionėlių MU miškininkų Jono Barzdėno ir Rimanto Nalivaikos fotografijų paroda.
13:50 Kaip valstybinių miškų reforma palies privačius miškus?
Dr. Algis Gaižutis, Lietuvos miško savininkų asociacija
14.10 Kaip reforma palies jaunos kartos miškininkus?
Martynas Papartis, Aleksandro Stulginskio Universitetas
14:20 Diskusija.
14:50 Rezoliucijos ir rekomendacijų priėmimas.
15:00 Konferencijos pabaiga ir spaudos konferencija.


Rengėja:
Seimo narė Virginija Vingrienė, tel. (8 5) 239 6723, el. p. virginija.vingriene@lrs.lt


Kontaktiniai asmenys:
Tomas Janušauskis, tel. (8 5) 239 6723, el. p. tomas.janusauskis@lrs.lt
Valentinas Žemgulys, tel. (8 5) 239 6723, el. p. valentinas.zemgulys@lrs.lt


Registracija:
Valentinas Žemgulys, tel. 8 612 14426, el. p. valentinas.zemgulys@lrs.lt

2017 m. kovo 9 d., ketvirtadienis

Interviu Lietuvos Žinioms dėl reikiamų saugiklių vykdomai valstybinių miškų reformai

Vyriausybei pritarus miškų urėdijų pertvarkai Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis patikino, kad problemų priimant šį projektą parlamente neturėtų kilti. Tačiau Seimo frakcijos nusiteikusios ne taip optimistiškai. Jei ministrų kabinetas nesuskubs išsklaidyti kylančių abejonių, reformos gali nepalaikyti net dalis valdančiosios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) atstovų.


Kaip „vienetinę“ opozicinę nuomonę frakcijoje V. Pranckietis įvardijo Seimo Aplinkos apsaugos komiteto narės Virginijos Vingrienės išsakytas abejones, kad skubotai planuojama pertvarka gali lemti ateities klaidas, iš kurių didžiausia būtų – atviras kelias privatizuoti valstybinius miškus. Seimo pirmininkas sakė sieksiąs įtikinti frakcijos kolegę reformos nauda.


„Manęs nereikia įtikinėti – esu už reformą. Niekas neneigia, jog būtina mažinti urėdijų skaičių, jų darbą daryti efektyvesnį, didinti skaidrumą. Matau reformos būtinybę, tik ją vykdyti reikia labai atsakingai. Apie tai kalba ir Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (EBPO praėjusiais metais pateikė rekomendacijas Lietuvai dėl valstybės valdomų įmonių pertvarkos įgyvendinimo plano, kuriame numatoma iki 2018-jų konsoliduoti urėdijų priežiūros įmonių veiklą, – aut). Pirmiausia būtina išsiaiškinti, kodėl ir kokių pertvarkų šioje srityje reikia, kaip geriausia jas vykdyti, kad nebūtų pakenkta nei gamtai, nei žmonėms, nei regionų plėtrai“, – „Lietuvos žinioms“ dėstė V. Vingrienė.


Ši politikė kovo 20 dieną rengia diskusiją, kurioje turėtų dalyvauti visų reformos eiga suinteresuotų šalių atstovai. „Reikia susėsti ir pasikalbėti, kaip geriausia pertvarkyti valstybinių miškų valdymą, nes labai skubotai vykdoma reforma gali sudaryti sąlygas klaidoms atsirasti. Jei nebus atsakymų į kylančius klausimus, matau, kad Vyriausybės pasiūlymas – toks, koks yra pateiktas, be saugiklių, užkertančių kelią privatizuoti miškus, sukurti monopolines sąlygas vienai įmonei, be sprendimų, kaip išsaugoti darbo vietas regionuose, – palaikymo Seime nesulauks“, – tvirtino parlamentarė.


Daugiau skaitykite adresu http://lzinios.lt/lzinios/Lietuva/parlamentarai-sklaido-vyriausybes-optimizma-del-urediju-reformos/240050.


Sekite Virginijos Vingrienės Facebook paskyrą: https://www.facebook.com/vvingriene/.

2017 m. kovo 6 d., pirmadienis

Prieš skubėdami saugoti atogrąžų miškus, pirmiausia pasirūpinkime savuoju

Per neeilinį Miškininkų sąjungos suvažiavimą Raudondvaryje karo kirvį iškasusią rezoliuciją priėmę miškininkai teigė nematę kitos išeities – esą skubotai priimamos reformos kontekste akivaizdu, kad jų nuomonė jau neberūpi, nes yra „kita nuomonė“.
Ta „kita nuomonė“ suformuota viešojoje erdvėje ir pagrįsta ne duomenimis ar faktais, bet tik atvejais.
Ar miškininkas žino, ko reikia Lietuvos miškui?
Dabartinė situacija gali lemti ir neigiamą atsakymą. Suprantu, kad urėdų jau nebus klausoma, bet dar yra ir girininkų, eigulių, mokslininkų. Ar jų pozicija taip pat klaidinga?
Neišgirstama ta visuomenės dalis, kurios žodis turėtų būti ne mažiau reikšmingas nei išankstinė politinė nuostata. Sudarome įspūdį, jog miškininkystės sektoriaus padėtį iš tiesų geriausiai išmano Aplinkos ministerijos koridoriais sliūkinantys biurokratai, kurių pareiškimai apsiriboja frazėmis „reikia“, „taip turi būti“ ir „taip bus“. Kur ieškome kompetencijos?


Daugiau skaitykite adresu http://www.delfi.lt/news/ringas/politics/v-vingriene-pries-skubedami-saugoti-atograzu-miskus-pirmiausia-pasirupinkime-savuoju.d?id=73956092.

Sekite Virginijos Vingrienės Facebook paskyrą: https://www.facebook.com/vvingriene/.

2017 m. kovo 2 d., ketvirtadienis

Vertinga mokytojos-draugė patirtis Justiniškių progimnazijoje...


Šiandien teko pabūti mokytojos vaidmenyje, pravedant dvi pilietiškumo pamokas žaliąja tematika Justiniškių Taikos progimnazijoje. Buvo tikrai smagu šiltai, dalykiškai pabendrauti su septintos ir aštuntos klasės moksleiviais. Netrūko humoru persmelktų akimirkų tiek iš moksleivių, ypač aštuntokų, tiek iš mano pusės. Buvo įdomu pasijausti mokytoja-drauge. Tokio tipo mokytojus visi labiausiai ir mylėjome:). Tiesa, rimtai susimąsčiau, kai viena moksleivė paklausė manęs, kuo mokydamasi pradinėse klasėse. Netikėtai nustebau atsiminusi, kad mokytojos profesija buvo viena iš mano apsvajotų profesijų. Mokyklos suole buvau įkvėpta pasukti ir politikos keliu, nors tai įvyko jau 11-toje klasėje, istorijos mokytojo dėka. Neseniai vykusio renginio Druskininkuose metu susitikau su juo pirmą kartą po mokyklos baigimo. Buvo labai malonu, kai jis pasidžiaugė mano sėkme politikoje, pajuokaudamas, jog gerai mane išmokė. Jis visiškai teisus – taip ir buvo. Turbūt nėra didesnės laimės, garbės ir priežasties didžiuotis mokytojui, nei stebėti savo mokinių pasiekimus – juk tame didžiausias nuopelnas yra būtent jų; o pats geriausias mokytojas yra tas, kurį jo mokiniai pranoksta – kaip ir puikus vadovas, savo komandoje pasirenkantis apsukresnius už save pavaldinius. Apie tai taip pat kalbėjome su moksleiviais. Viliuosi, kad mano mintys jiems patiko ir paliko šiokį tokį įspūdį, o jei bent vieną įkvėpė didiems darbams – tai jau didelis pasiekimas savaime. Stebėjausi, kad moksleivių tarpe buvo labai atidžiai besiklausančių, aktyviai ir drąsiai užduodančių klausimus, šmaikščių temų nevengiančių jaunuolių. Palinkėjau jiems, kad rinkdamiesi savo gyvenimo kelią, didžiausią dėmesį jie skirtų ne dideliems pinigams, prestižui ar tėvų norams, o tam, kas yra arčiausiai jų pačių širdies, ir sričiai, kurioje jie patys jaučiasi geriausiais.

Beje, likau sužavėta ir to, kad daug įdomių ekologinių projektų vykdo ir pati mokykla. Pavyzdžiui, technologijų pamokų metu yra naudojamos antrinės žaliavos, o iš jų gaminami ne tik žaislai ar įvairiausi buitinės paskirties daiktai, bet ir siuvami drabužiai mokyklos teatrui, scenos dekoracijos. Labai sumaniai išspręsta ir dėl prakiurusio stogo sugadintų sienų sutvarkymo problema: ant jų buvo nutapyti įdomūs paveikslai, vaizduojantys gamtą ir pasakų personažus. Taip pat, buvau pakviesta į kovo 16 d. vyksiantį mokyklos teatro spektaklio pristatymą.

Iš tiesų nepakartojami įspūdžiai. Pasijutau labai įkvėpta ir pakylėta, kupina energijos ir motyvacijos nenuleisti rankų savo tikslų siekimo kelyje. Mes, politikai, dirbame dėl šios kartos žmonių. Nenoriu ir neturiu teisės su jais pasielgti taip, kaip su mumis kažkada pasielgė mūsų pirmtakai, padarę taip, kaip jiems patogiau ar naudingiau, neatsižvelgdami į tai, kas tinka mums ir ar mums to reikia, neįsiklausę į mūsų, ateinančios ir savo gyvenimus bei šalies ateitį kuriančios kartos norus bei lūkesčius. Šiandien vis dar tvarkomės su tokio trumparegiško ir savanaudiško mąstymo pasekmėmis. Viliuosi, kad visi dėsime dideles pastangas, jog šios praeities klaidos nebūtų pakartotos.


Sekite Virginijos Vingrienės Facebook paskyrą: https://www.facebook.com/vvingriene/.