2016 m. lapkričio 22 d., antradienis

Kolegos iš opozicijos, liaukitės žaisti žaidimą "Prieš" vien dėl žaidimo!Pirmoji mano, kaip parlamentarės, kalba Seime, palaikanti Sauliaus Skvernelio kandidatūrą į ministrus pirmininkus. Stipriai puolamas opozicijos stovyklos, Saulius Skvernelis 90-ies Seimo narių balsais išrinktas XVII-osios vyriausybės vadovu. Džiaugiuosi ir didžiuojuosi ne tik būdama jo kolege, bet šio istorinio sprendimo dalimi.


---
Gerbiami Seimo nariai,
Per ketvirtį amžiaus svarbiausioje Lietuvos salėje yra daug ir skambiai sakyta apie pokyčius, reformas, permainas. Bet, kartoms keičiantis, kalbos nugula skaitmeninėse Seimo stenogramų bylose.
O kiekvieno Seimo rinkimai rodo, kad piliečiai ieško atstovų, kurie atsigręš į paprastą žmogų, mylintį Tėvynę, tačiau norintį, kad ir Tėvynės valdžia jį gerbtų. Piliečiai pakeičia valdžios, kitaip tariant – politinio elito sudėtį tam, kad pakeistų arba priverstų keisti jos požiūrį į įstatymo vykdymą.  Istoriška ir reikšminga visada yra ne permainų pažadas, bet tokia vykdomosios valdžios lyderystė, kuri žino permainų vertę. Vertę paprasto žmogaus atžvilgiu.
Be arogancijos, atsakingai ir įsiklausant.
Ar Sauliaus Skvernelio tapimas premjeru pakeis lyderystės sampratą? Esu tikra – taip: norint priimti kad ir nepopuliarius sprendimus, jam pakaks ne tik ryžto, bet ir įsiklausymo į savo sąžinę, į ekspertų patarimus ir duomenis, jam pakanka nuovokos apie politinius ryšius tarp visų valdžių ir gebėjimo išgirsti kiekvienos srities profesionalų nuomonę, atrenkant tai, kas realu, vertinga, pagrįsta.
Žinau - jis bus ne metų, bet Perspektyvos, Lietuvos perspektyvos premjeras.
Nuostabu buvo išgirsti, kai pirmiausia  p. Saulius pabrėžė būtinumą sukurti demografinę programą. Tai drąsus pareiškimas, kylantis iš pojūčio, kad Lietuvai reikia rūpintis savo ateitimi, priimant pragmatinius sprendimus – nuo darnių, naudingų sąlygų šeimai iki švietimo ir mokslo. Tik tai užtikrintų mūsų visuomenės brandą, tik tai būtų jos perspektyva.
Tai pirmasis kandidatas į premjerus ir pirmasis Ministras Pirmininkas, kuris prabilo apie vaiko padėtį ir būtinumą Vyriausybei tuo susirūpinti. Beje, turime pripažinti, kad iki šiol ši jautri, bet veikiau nevyriausybinių organizacijų sritis buvo apleista net ir parlamentinės kontrolės aspektu.
Ir dar: naujausi iššūkiai mokesčių, švietimo, aplinkosaugos, valstybės tarnybos pertvarkos akistatoje reikalauja ne tik žinių ir patirties, bet ir gebėjimo įgyvendinti iškeltus uždavinius. Bet kuriai Vyriausybei vienas iš didžiausių iššūkių – ne vien „gerų“ sprendimų paieška, bet pirmiausia – jų socialinė darna.
Esu tikra ir tuo, jog Saulius gebės valdyti visą Vyriausybės komunikacijos procesą ir įveiks „nematomas rankas“, kad tie patys klausimai nestrigtų nei Vyriausybės kanceliarijoje, nei atskirų ministerijų koridoriuose. Todėl linkiu, kad p. Sauliui nepritrūktų ryžto jausti laiką; žinau kaip kolegė, kaip bendramintė – jis tikrai bus ta asmenybė, kuri nesileis vakarykščių patarimų apsupama ir vedina.
Kadaise Seime buvo pasakyta, kad esą Lietuva – tai premjero valstybė. Matyt, taip apibūdinti amžiaus pradžioje  vienas Seimo narys turėjo pagrindo, tačiau šiandien mes bandome keisti parlamentinės valstybės politinę kultūrą: tikiu, kad šis premjeras bus bendravimo su Seimu pavyzdys, vienodai gerbiantis poziciją ir opoziciją, ir parlamentą apskritai.
Svarbu yra ir tai, kad pirmą kart turime kandidatą, atstovaujantį 8-ojo  dešimtmečio kartą. Šie žmonės kūrę savo gyvenimus virsmo sąlygomis, ėjo nepramintais keliais, priėmė naujus iššūkius ir yra jų užgrūdinti. Tad ir šiandienos esminių pokyčių kryžkelėje, renkantis neišbandytus kelius, reikalingus plataus požiūrio, drąsių ir ryžtingų sprendimų, tik tokią patirtį turintis lyderis bus tinkamiausias.
Tad prašau jaunesnės ir vyresnės kartos atstovų iš opozicijos stovyklos susivienyti vardan mūsų valstybės, Tautos intereso labui, Tautos, kuriai mes visi, nepriklausomai nuo politinių pažiūrų ir nuo įsitikinimų vienodai tarnaujame. Nepaisant, kad parlamentinė demokratija leidžia žaisti žaidimą „prieš“ vien dėl žaidimo, vertėtų mums visiems – kad ir kurioje Seimo salės pusėje esame  –  parodyti kuo daugiau pasitikėjimo Sauliumi Skverneliu.


---


Sekite Virginijos Vingrienės Facebook paskyrą: https://www.facebook.com/vvingriene/.Komentarų nėra:

Rašyti komentarą