2016 m. gruodžio 17 d., šeštadienis

Vokietijos akademinių mainų alumnų diskusijose vyravo Lietuvos ir Vokietijos parlamentų rinkimų nuotaikos


Vokietijos akademinių mainų (DAAD) klubo narių kasmetinio Kalėdinio susitikimo-seminaro, šį kartą vykusio Birštono miestelyje metu vyko seminaras-diskusijos politikos tematika. Tai paskatino neseniai įvykę Lietuvos Parlamento rinkimai ir kitais metais vyksiantys Vokietijos „Bundestago“ rinkimai. Seminaro metu buvo pristatytos ir aptartos skirtingos dviejų šalių rinkimų sistemos, diskutuota naujausiomis aktualijomis, įvertintos rinkimų tendencijos, spėlionės ir rinkėjų nuotaikos.

Mes, Lietuva, savo naujojo žalia spalva nusidažiusio  parlamento sudėtį jau žinome, o kokiu keliu šį kart pasuks vokiečiai, dar tenka spelioti. Tikėkimės, žalia spalva pas juos išryškės dar labiau. Juo labiau, kad vienos federalinių žemių, buvusios nepalaužiamu krikdemų bastionu ir labiausiai industrinio regiono parlamentas pirmą kartą dominuojamas žaliųjų. Kaimynų ir giminaičių austrų Prezidento rinkimai atnešė pergalę taip pat žaliajam kandidatui prof. Aleksanderiui von der Belenui.

Būdama viena šio klubo narių, DAAD stipendijančių, Vokietijos Hallės universiteto alumnų, neseniai tapusi Lietuvos Seimo nare, kurios rinkiminę kampaniją kolegos klubo nariai labai aktyviai sekė ir palaikė, buvau pakviesta tarti sveikinimo žodį ir pakalbėti apie rinkiminių kovų patirtį. Gavau palinkėjimą iš mano politinį rinkiminį kelią sekusiųjų kolegų išlikti savimi, nepasikėlusia, arčiau žmonių. Tą galiu patikinti tikrai, aiškiai suvokdama, kad buvimas Seimo nare ne garbė ir ne privilegija, o itin didelė atsakomybė ir tarnystės misija.

Renginio data kaip tik sutapo su Prezidento Kazio Griniaus gimimo diena. Tai 150-asios jo gimimo metinės. Jis buvo mūsų partijos – LVŽS Gavau palinkėjimą iš mano politinį kelią sekusiųjų ir palaikiusiųjų kolegų allumnų išlikti nepasikėlusia, neužvaldyta valdžios galios. Galiu patikinti viena, kad taip ir bus. Juk aiškiai suvokiu, kad buvimas Seimo nariu yra ne garbė ir privilegija, o be galo didelė atsakomybė. Be to, bet kokia pozicija yra tik labai laikina, tad svarbiausia išlikti savimi, žmogumi, kukliu ir paprastu žmogumi. Mane mane labai įkvepia Prezidento Kazio Griniaus pavyzdys, kurio gimimo 150- asias metines šiandien kaip tik ir švenčiame. Jis yra mūsų idėjinis pirmtakas, buvo labai šviesi išmintinga, asmenybė ir visada liks mano, kaip politikės, pats didžiausias įkvėpėjas.
Gražių artėjančių švenčių DAAD klubo nariams, puikių naujų idėjų, iniciatyvų, savirealizacijos galimybių sėkmingai plėtojant tarptautinio bendradarbiavimo ir studijų mainų veiklas.
idėjinis pirmtakas, labai šviesi, talentinga ir išmintinga asmenybė, o kartu labai paprastas, kuklus, geraširdis, jautrus  žmogus, visada  išlikęs savimi, ištikimas savo idėjai, savo demokratijos, tarnystės paprastiems žmonėms principams. Jis yra ir bus mano didžiausias įkvėpėjas ir kelrodė žvaigždė. Įsijungėm į labai įdomias ir prasmingas diskusijas. Su kolege Bundestago darbuotoja lietuvaite pasikalbėjome apie jų parlamentarus. Gavau palinkėjimą iš mano politinį kelią sekusiųjų ir palaikiusiųjų kolegų allumnų išlikti nepasikėlusia, neužvaldyta valdžios galios. Galiu patikinti viena, kad taip ir bus. Juk aiškiai suvokiu, kad buvimas Seimo nariu yra ne garbė ir privilegija, o be galo didelė atsakomybė. Be to, bet kokia pozicija yra tik labai laikina, tad svarbiausia išlikti savimi, žmogumi, kukliu ir paprastu žmogumi. Mane mane labai įkvepia Prezidento Kazio Griniaus pavyzdys, kurio gimimo 150- asias metines šiandien kaip tik ir švenčiame. Jis yra mūsų idėjinis pirmtakas, buvo labai šviesi išmintinga, asmenybė ir visada liks mano, kaip politikės, pats didžiausias įkvėpėjas.Įsijungėm į labai įdomias ir prasmingas diskusijas. Su kolege Bundestago darbuotoja lietuvaite pasikalbėjome apie jų parlamentarus. Gavau palinkėjimą iš mano politinį kelią sekusiųjų ir palaikiusiųjų kolegų allumnų išlikti nepasikėlusia, neužvaldyta valdžios galios. Galiu patikinti viena, kad taip ir bus. Juk aiškiai suvokiu, kad buvimas Seimo nariu yra ne garbė ir privilegija, o be galo didelė atsakomybė. Be to, bet kokia pozicija yra tik labai laikina, tad svarbiausia išlikti savimi, žmogumi, kukliu ir paprastu žmogumi. Mane mane labai įkvepia Prezidento Kazio Griniaus pavyzdys, kurio gimimo 150- asias metines šiandien kaip tik ir švenčiame. Jis yra mūsų idėjinis pirmtakas, buvo labai šviesi išmintinga, asmenybė ir visada liks mano, kaip politikės, pats didžiausias įkvėpėjas. Įsijungėm į labai įdomias ir prasmingas diskusijas. Su kolege Bundestago darbuotoja lietuvaite pasikalbėjome apie jų parlamentarus. Gavau palinkėjimą iš mano politinį kelią sekusiųjų ir palaikiusiųjų kolegų allumnų išlikti nepasikėlusia, neužvaldyta valdžios galios. Galiu patikinti viena, kad taip ir bus. Juk aiškiai suvokiu, kad buvimas Seimo nariu yra ne garbė ir privilegija, o be galo didelė atsakomybė. Be to, bet kokia pozicija yra tik labai laikina, tad svarbiausia išlikti savimi, žmogumi, kukliu ir paprastu žmogumi. Mane mane labai įkvepia Prezidento Kazio Griniaus pavyzdys, kurio gimimo 150- asias metines šiandien kaip tik ir švenčiame. Jis yra mūsų idėjinis pirmtakas, buvo labai šviesi išmintinga, asmenybė ir visada liks mano, kaip politikės, pats didžiausias įkvėpėjas.
Įsijungėm į labai įdomias ir prasmingas diskusijas. Su kolege Bundestago darbuotoja lietuvaite pasikalbėjome apie jų parlamentarus. Gavau palinkėjimą iš mano politinį kelią sekusiųjų ir palaikiusiųjų kolegų allumnų išlikti nepasikėlusia, neužvaldyta valdžios galios. Galiu patikinti viena, kad taip ir bus. Juk aiškiai suvokiu, kad buvimas Seimo nariu yra ne garbė ir privilegija, o be galo didelė atsakomybė. Be to, bet kokia pozicija yra tik labai laikina, tad svarbiausia išlikti savimi, žmogumi, kukliu ir paprastu žmogumi. Mane mane labai įkvepia Prezidento Kazio Griniaus pavyzdys, kurio gimimo 150- asias metines šiandien kaip tik ir švenčiame. Jis yra mūsų idėjinis pirmtakas, buvo labai šviesi išmintinga, asmenybė ir visada liks mano, kaip politikės, pats didžiausias įkvėpėjas.
Puikias, produktyvias ir labai vaisingas diskusijas vainikavo ekskursija po kalėdine nuotaika alsuojančio Birštono kurorto gatves, susipažįstant su jo žymiomis vietomis, pasiklausant istorijų apie žymius žmones ir įvykius, pakvėpuojant sveiku Dzūkijos kurorto oru.


Sekite Virginijos Vingrienės Facebook paskyrą: https://www.facebook.com/vvingriene/.